„Tikkurila“ tinklaraštis

Ar vandeninės pramoninės metalo dangos yra tinkamas pasirinkimas Jūsų verslui? | Tikkurila

Written by Tikkurila | 2021-03-18 13.26.05

Nors daug įmonių metalui dengti renkasi vandenines dangas, jos mažiau populiarios nei tirpiklinės metalo dangos. Apie vandenines metalo dangas yra daug klaidingų nuomonių, todėl dažnai abejojama, ar tai tinkamas pasirinkimas konkrečiam verslui.

Taigi į ką reikėtų atsižvelgti renkantis metalo dangas? Atsakykite į šiuos penkis klausimus, kad būtų aiškiau, ar vandeninės metalo dangos yra tinkamas pasirinkimas Jūsų įmonei.

1. Kokie Jūsų tikslai siekiant tvarumo?

Įmonės siekia, kad jų verslas būtų tvarus, todėl išaugo veiksmingai nuo korozijos saugančių ir mažesnį lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekį turinčių dangų paklausa. Taigi kurdami vandenines dangas pirmiausia norėjome, kad jas būtų galima dengti tiesiai ant metalo, o LOJ kiekis būtų mažesnis.

 

Mažiau aplinką veikiančių dangų naudojimas – konkretus būdas siekti tvarumo. Vandeninės dangos gali žymiai sumažinti Jūsų LOJ emisiją. Džiūstant vandeninėms metalo dangoms, kitaip nei tirpiklinėms, į aplinką išsiskiria beveik vien vanduo. Naudodami vandenines metalo dangas galite padidinti savo verslo tvarumą neaukodami kokybės. Tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl daugelis įmonių renkasi vandenines dangas. 

 

Kompanija „Tikkurila“ aktyviai kuria ir propaguoja vandenines dangas, darančias kuo mažesnį poveikį aplinkai. Žemiau esančioje lentelėje pateiktas metalo dengimo palyginimas naudojant tirpiklinę alkidinę dangą ir vandeninę akrilinę dangą. Pateiktas pavyzdys rodo, kad naudojant tirpiklinę dangą ir valiklį LOJ kiekis yra 17 674 kg didesnis nei naudojant vandeninę dangą ir dažymo įrangą plaunant tiesiog vandeniu. Taigi vandeninės dangos labiau tausoja aplinką ir leidžia sutaupyti, nes sumažėja išlaidos valikliams.

 

2. Ar esate pasirengę griežtesniems reikalavimams?

Griežtesni LOJ emisijos ir saugos reikalavimai – dar viena priežastis, skatinanti rinktis vandenines dangas. Daugelis Europos šalių ruošiasi priimti teisės aktus, draudžiančius naudoti tirpiklinius gaminius. Vandeniniai gaminiai visiškai atitinka naujausius aplinkosaugos reikalavimus ir pramonės kokybės standartus. Be to, tai saugesnis pasirinkimas ne tik dėl mažesnio poveikio aplinkai, bet ir dažytojų sveikatai.

 

Nors dengiant vandenines dangas rekomenduojama neįkvėpti jų garų, jie yra mažiau pavojingi nei tirpiklinių dangų garai, nes džiūstant vandeninėms dangoms garuoja ne tirpikliai, bet vanduo. Naudojant vandenines dangas dėl mažesnės emisijos patalpų oro kokybė yra geresnė, o alergijos tikimybė – mažesnė.

3. Kokiomis sąlygomis dirbate?

Ar aplinka, kurioje dengiate, yra drėgna? Jei taip, turėkite omenyje, kad vandeninėse dangose esantis vanduo ypač drėgnoje aplinkoje negali tinkamai išgaruoti, todėl jų džiūvimo trukmė bus ilgesnė. 

 

Metalo dangas geriausia dengti kontroliuojamoje aplinkoje, pvz., dažykloje, kur galima palaikyti reikiamą oro drėgnį. Gamyklose, kurios neturi modernių dažyklų, vasarą aplinkos temperatūra gali būti didesnė nei 30 °C, o žiemą – mažesnė nei 10 °C. Esant aukštesnei temperatūrai dangos džiūsta greičiau, naudojant vandenines metalo dangas santykinis oro drėgnis turėtų būti 20–70 proc.

4. Kokius metalinius paviršius dengiate?

Kur bus naudojamas Jūsų dengiamas metalas – patalpose ar lauke? Kiek ilgai danga turėtų išsilaikyti ant metalo? 

 

Naujos patobulintos sudėties vandeninės dangos gali apsaugoti daugelį metalinių paviršių – netgi nepalankiausiomis aplinkos sąlygomis. Lyginant skirtingų rūšių metalo dangas kartais nerimaujama, kad vandeninės dangos mažiau atsparios atmosferos poveikiui, tačiau jų atsparumas toks pat, kaip ir kitų rūšių dangų. Tiesą sakant, kai kurios vandeninės dangos, pvz., akrilinės, netgi atsparesnės atmosferos poveikiui nei kai kurios tirpiklinės dangos ir ypač gerai išlaiko spalvą bei blizgesį.

 

Svarbu pažymėti, kad vandeninės dangos nėra tinkamos mirkstančioms ar žemėje esančioms konstrukcijoms, nes jų atsparumas dar nėra pakankamas.

 

Priklausomai nuo rišiklio rūšies, vandeninės dangos gerai sukimba su įprastu įvairių rūšių metalu, pvz., ketumi, aliuminiu ir cinkuotu plienu, tad puikiai tinka tokio metalo apsaugai ir dekorui.

 

5. Koks Jūsų biudžetas?

Vandeninės metalo dangos reikalauja didesnių pradinių investicijų, nes dėl brangesnių žaliavų jų kaina šiek tiek didesnė. Teks investuoti ir į įrangos bei gamybos procesų pritaikymą, tačiau Jūsų investicijos atsipirks.

 

Vandeninės dangos nėra degios, todėl Jums nereikės investuoti į sprogimui atsparią įrangą ir daugiau mokėti už draudimą. Be to, vandeninėms dangoms transportuoti nereikia specialiai paruoštų darbuotojų. Kadangi neišdžiūvusias vandenines dangas galima valyti vandeniu, taip pat galite sutaupyti naudodami mažiau valiklių.

 

Svarstydami savo biudžetą atsižvelkite ir į savo įmonės prioritetus. Jei siekiate, kad Jūsų verslas būtų tvaresnis, norite sumažinti aplinkai daromą poveikį ir užtikrinti saugesnes dažytojų darbo sąlygas, verta investuoti į vandenines dangas.

 

Jei Jums sunku apsispręsti, ar vandeninės metalo dangos yra tinkamas pasirinkimas Jūsų verslui, susisiekite su mumis. Mes mielai padėsime Jums priimti konstruktyvų sprendimą!